Framework Bootstrap jako narzędzie do budowy aplikacji internetowych

0 Komentarze

Framework Bootstrap jako narzędzie do budowy aplikacji internetowych

Bootstrap 3 jako narzędzie do szybkiego prototypowania, ale także jako baza do budowy szybkich, mobilnych i funkcjonalnych skórek drupalowych.

Twitter Bootstrap jest to potężny i darmowy framework stworzony na bazie HTML, CSS I JavaScript. Posiada wiele przydatnych klas, które ułatwiają tworzenie interfejsu graficznego stron oraz aplikacji internetowych. W jego bibliotece znajdziemy gotowe rozwiązania do stylizacji tekstów, formularzy, przycisków, tabeli jak również bibliotekę posiadającą rozszerzenie dla języka JavaScript, w której znajdziemy min.: rozwijane menu, slidery, popupy i wiele innych. W nowej wersji znajdziemy również tzw glyphicons, czyli różnego rodzaju ikonki wbudowane w czcionkę.

Responsywny Bootstrap

Jedną z głównych zalet nowej wersji frameworka Bootstrap jest położenie nacisku na mobilne wersje stron i aplikacji. Responsywność umożliwia dostosowywanie się strony dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Bootstrap pozwala także na wyświetlanie poszczególnych elementów strony w zależności od rodzaju urządzenia. Właśnie po to udostępnia zbiór klas, dzięki którym możemy na przykład wyświetlać dany blok na danym urządzeniu, a na innym już nie.

Dostępne klasy mobilne - Bootstrap

Łatwe tworzenie stron

Bootstrap wyposażony jest w zestaw klas i skryptów, które można w prosty sposób wdrożyć na swoich stronach. Dodatkowym atutem jest dobrze przygotowana dokumentacja, która opisuje nie tylko możliwości, ale także przedstawia przykłady wykorzystania danej klasy czy kodu js. Np. stworzenie zaokrąglonego zdjęcia sprowadza się do nadania klasy na obiekt img : „img-circle”, pamiętajmy także, że bootstrap będzie skalować nasze zdjęcia dla wersji mobilnych. W mojej opinii świetne rozwiązanie.

Drupal Bootstrap

Dla naszego drupala została przygotowana skórka bootstrap, która integruje framework  z drupalem. Ważnym wymogiem jest korzystanie z jquery w wersji powyżej 1.7. Dla osób początkujących przypominam, że jquery możemy zaktualizować przy użyciu modułu jQuery Update.

Podsumowując. Bootstrap jest bardzo dobrym frameworkiem, który zintegrowany  z drupalem daje bardzo duże możliwości szybkiego tworzenia aplikacji czy stron internetowych. Zestaw klas udostępnionych przez bootstrap jest tak rozbudowany, że możemy bez grafika tworzyć przejrzyste i funkcjonalne aplikacje internetowe. Ze swojej strony z pełnym przekonaniem polecam skórkę bootstrap do waszych projektów internetowych.

Kategorie: 

0 Komentarze

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.