4 moduły które musi mieć każdy Drupal developer

0 Komentarze

4 moduły które musi mieć każdy Drupal developer

Każdy z nas posiada swój niezastąpiony zbiór modułów, które wykorzystuje przy każdym projekcie. Nie inaczej jest ze mną. W swojej kolekcji przy starcie każdego projektu z automatu instaluje kilka modułów ułatwiających prace przy tworzeniu strony www , czy innej aplikacji. Poniżej mój mały spis.

Admin menu – standardowy interfejs administratora jest mało użyteczny dlatego też używam dość prostego, ale zarazem przyjaznego i szybkiego modułu o nazwie admin menu. Alternatywą dla niego może być moduł Admin, ale trzeba się w nim więcej naklikać by znaleźć odpowiednią stronę.

Module filter – jest to niezwykle przydatny moduł, ułatwiający pracę przy modułach od strony interfejsu graficznego drupala. Pozwala filtrować ajaxowo moduły, a także w bardzo przejrzysty sposób je prezentuje, co na pewno przyspiesza prace przy zarządzaniu modułami.

Fast Permissions Administration – moduł bardzo podobny do module filter z tym, że stosuje się go dla zarządzania uprawnieniami.

Devel – narzędzie każdego developera. Pozwala sprawdzać jak wygląda obiekt danego noda, czy też tablica formularza w przyjazny dla użytkownika sposób.  Dodatkowo pozwala na generowanie testowych treści. Dodatkowo przy jego użyciu możemy badać naszą stronę pod kątem wydajności.

Dla przypomnienia z jednego z ostatnich wpisów, pobranie tych modułów narzędziem drush to jedna komenda:

drush dl admin_menu module_filter fpa devel

Jeśli macie swoje zestawy modułów podzielcie się z nami nimi na łamach tego bloga.

Kategorie: 

0 Komentarze

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.