3 ciekawe profile instalacyjne dla cms Drupal

0 Komentarze

3 ciekawe profile instalacyjne dla cms Drupal

Dzięki Drupalowi nie tworzymy każdej funkcjonalności od podstaw, ale mamy możliwość budowy większych rzeczy z klocków. Bazowym klockiem mogą być odpowiednie profile instalacyjne drupala o których będzie mowa w dzisiejszym wpisie.

Profil instalacyjny Drupala

Czym jest profil instalacyjny? Profil drupala jest niczym innym jak zestawem gotowych funkcjonalności gotowych do użycia w danej dziedzinie. Przykładowo nie musimy za każdym razem ściągać modułów, konfigurować wszystkiego od podstaw by stworzyć prosty blog. Możemy przecież ściągnąć odpowiedni profil i zainstalować go tak jak zwykłego drupala. Ciekawą opcją udostępnioną przez społeczność drupalową jest możliwość tworzenia własnych profili.

Drupale krojone na miarę

Poniżej znajduje się lista profili instalacyjnych, które są po pierwsze bardzo interesujące i gotowe do użycia od zaraz, po drugie posiadają bardzo zaawansowane funkcjonalności gotowe do spełniania najbardziej wymagających potrzeb.

Drupal Commerce

Drupal Commerce

Pierwszy, a za razem w mojej opinii najlepszy profil dostępny dla drupala. Jak sama nazwa wskazuje Drupal Commerce to narzędzie pozwalające na realizację sprzedaży w Internecie, czyli po prostu sklep internetowy. Instalując go na naszych serwerach, otrzymujemy narzędzie wyposażone min. W wersję mobilną, integrację z popularnymi metodami płatności i dostawy, zaawansowaną formę prezentacji produktu, a także co ważne, nowoczesne podejście do nawigacji i filtrowania produktów dzięki zastosowaniu modułu Search Api. Drupal Commerce jest coraz bardziej rozwijany dzięki czemu staję się poważnym graczem w kategorii rozwiązań Open Source, a poza tym to Drupal, a my kochamy drupala.

Drupal Open Atrium

Drupal Open Atrium

Kolejnym profilem jest Drupal Open Atrium, czyli gotowy do użycia i własnej konfiguracji intranet. Intranet ten wyposażony jest w wiele rozwiązań pozwalających na udoskonalenie komunikacji w zespołach czy to firmowych czy prywatnych. W nasze ręce tuż po instalacji dostajemy np.: kalendarz wydarzeń, repozytorium i obieg dokumentów, prosty task manager i wiele innych. Masa przydatnych funkcji zaraz po zainstalowaniu, na dodatek nie jesteśmy w żaden sposób ograniczani co do funkcjonalności, możemy profil rozbudowywać i kroić na miarę.

Drupal CiviCrm

Drupal CiviCRM

Ostatnim dziś opisanym profilem będzie Drupal CiviCrm czyli narzędzie do gromadzenia informacji o naszych klientach, sprzedaży i zadaniach. Nie musimy już korzystać z płatnych narzędzi czy desktopowych, ale możemy wszystko mieć w sieci dostępne z każdego miejsca na ziemi, a na dodatek za darmo co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.

Profili instalacyjnych jest wiele i wszystkie dostępne są na Drupal.org. Prócz samych możliwości profili warto również zwrócić  uwagę na ich sposób budowy czy wykorzystane moduły, ponieważ to bardzo ciekawa skarbnica wiedzy o dobrych praktykach i sposobach rozwiazywania problemów.

Kategorie: 

0 Komentarze

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.