Optymalizacja SEO strony opartej o cms Drupal

0 Komentarze

Optymalizacja SEO strony opartej o cms Drupal

Każda strona czy sklep muszą być widoczne by spełniały swoje cele biznesowe. Przez widoczność rozumiana jest możliwość wyszukania strony na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. W tym wpisie dowiesz się jak poprawnie zoptymalizować stronę pod seo korzystając z cms Drupal.

Poniższa lista wskazuje na podstawowe czynności, które powinieneś zrobić przed puszczeniem strony live by mieć pewność, że strona jest przyjazna wyszukiwarkom.

  1. Przyjazne url – przygotuj aliasy zagnieżdżone np.: www.domena.com/produkty/sportowe/pilki - nie szalej z ich zbyt dużym zagnieżdżaniem 3 powinny wystarczyć
  2. Pamiętaj o module Transliteration, który zamieni polskie znaki na bezogonkowe
  3. Zainstaluj moduł Meta tags – umożliwia ci on dodanie tytułów, słów kluczowych, opisów dla każdej podstrony, dodatkowo pozwala na korzystanie z tokenów, a także możesz zdefiniować defaultowe ustawienia. Dodatkowa fajną możliwością jest dodanie meta tagów do widoków.
  4. Zainstaluj moduły Global redirect i Redirect – włącz a cała robota zostanie wykonana za ciebie automatycznie
  5. Zainstaluj moduł sitemap_xml, generujący mapę strony przyjazną wyszukiwarką. Ma również możliwość wysłania mapy do wyszukiwarek: google lub bing.
  6. Pamiętaj by każde zdjęcie było wyposażone w znacznik alt, a każdy link w znacznik title
  7. Zachowaj hierarchie nagłówków tzn. układaj nagłówki na zasadzie piramidy czyli np.: h1 powinien znajdować się raz na stronie, h2 przykładowo 2 i h3 więcej. Pamiętaj też by ważne słowa kluczowe wrzucać właśnie w nagłówki. Nagłówek H1 i Page title są jednymi z najważniejszych elementów optymalizacji strony.
  8. Pamiętaj o wewnętrznym linkowaniu strony, czyli np. odwołuj się w danej treści do innej treści na twojej stronie, nie zapomnij o anchor tekstach.
  9. Ważnym elementem optymalizacji jest także szybkość działania strony, pamiętaj o włączeni systemów cache na stronie, zoptymalizuj zdjęcia, użyj dodatkowych systemów cachowania jak: boost, memcache itd.
  10. Ostatnią ważną zasadą optymalizacji jest zawartość strony. Możemy mieć super tytuły, nagłówki, zdjęcia itd., ale bez dobrej treści nie zdziałamy za dużo. Dlatego warto jest poświęcić trochę czasu na dobre teksty na stronie, w których będzie zawarte sporo wiedzy autora no i oczywiście odpowiednia ilość słów kluczowych.

Aby dobrze zoptymalizować stronę trzeba poświęcić sporo czasu, ale efekty wynagrodzą nam tą pracę  nowymi zleceniami, czytelnikami. Mam nadzieję, że choć trochę nakreśliłem temat optymalizacji seo. Zapraszam do dyskusji i swoich propozycji punktów optymalizacji. Może stworzymy razem checkliste zawierającą podstawowe elementy dobrze zoptymalizowanej strony w drupalu.

Kategorie: 

0 Komentarze

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.